Školenie- montáž koncoviek potrubného systému CASAFLEX

CASAFLEX-diaľkové vedenie tepla je chránené meno pre flexibilný samokompenzujúci, potrubný systém švajčiarskej firmy Brugg pre rozsah teplôt do 180°C a do PN25, využiteľný v oblasti tepelných sietí pre hlavné rozvody i prípojky, ako aj v priemysle, poľnohospodárstve, solárnych zariadeniach a v bazénovej technike. Potrubie CASAFLEX pozostáva zo špirálovo zvlnenej vnútornej rúry z ušľachtilej
chróm-niklovej ocele. Špirálové zvlnenie, zvlášť výhodné pre prúdenie, zabezpečuje vysokú ohybnosť, pevnosť a samokompenzáciu potrubia.

 

Pri takomto vysokokvalitnom potrubnom systéme je jediným slabým článkom samotný spoj. Ak sa však spoj pripraví podľa presného techologického postupu a certifikovaným pracovníkom je riziko úniku v spoji veľmi nízke, takmer rovné nule.

 

Preto naša spoločnosť v spolupráci s BRUGG PIPESYSTEMS zorganizovala v dňoch 12.-13.1.2022 školenie na montáž koncoviek potrubného systému CASAFLEX. Celý kurz vrátane záverečnej skúšky na základe, ktorej účastníci získali certifikát prebiehal v priestoroch našej spoločnosti v Spišskej Novej Vsi a viedli ho profesionáli v tejto oblasti Michael Stolze a Mario Franke zo spoločnosti BRUGG PIPESYSTEMS. Zúčastnili sa ho a certifikát tak získali aj zástupcovia našich partnerských firiem REMONT SLOVAKIA, s.r.o., G L O B Á L, spol. s.r.o. a G&F.

 

Školenie začalo prvým dňom dopoludnia teoretickou časťou, kde bol odprezentovaný potrubný systém CASAFLEX a taktiež aj podrobné informácie, akým chybám sa vyvarovať pri kladení potrubného systému CASAFLEX, ale aj pri montáži koncoviek. Následne popoludní sa účastníci prezliekli do pracovného oblečenia a presunuli na dielňu, kde za pomoci návodu a prednašajúcich namontoval každý účastník 1 konektor DN32 PN16. Po kratšej prestávke účastníci vymenili potrubie DN32 za potrubie DN80, kde museli namontovať o niečo náročnejší konektor DN80 PN25. Prednášajúci krok po kroku spolupracoval s jednotlivými účastníkmi, aby každý porozumel správnosti montáže. Nasledujúci deň prebehlo preskúšanie získaných vedomostí. Každý účastník musel samostatne namontovať koncovku DN32 na potrubie, pričom Michael Stolze hodnotil každý krok účastníka bodov stupnicou 1-10. Kurz zvládli úspešne všetci uchádzači a tak každý získal certifikát na montáž konektorov CASAFLEX s platnosťou 2 roky. Bez takéhoto certifikátu je prípadna montáž konektorov neodborná a v prípade akejkoľvek reklamácie u výrobcu môže byť zamietnutá z dôvodu neodbornej montáže.

 

Ďakujeme spoločnosti BRUGG PIPESYSTEMS a taktiež zástupcom jednotlivých spoločností za účasť.

 

V krátkom videu je prehľad priebehu školenia

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.