Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /data/a/b/ab828ceb-709d-4b60-9a0a-8a38d49fb005/serio.sk/web/wp-includes/plugin.php on line 600
Serio s.r.o.
Celozvárané oceľové guľové kohúty na vodu, paru a plyn typ BALLOMAX od DN10 do DN500 z produkcie dánskej firmy BROEN.

Technické informácie

BALLOMAX – celozvárané oceľové guľové kohúty sú vhodné ako uzatváracie armatúry pre všetky neutrálne, kvapalné a plynné média, prednostne pre systémy diaľkového horúcovodného vykurovania, vykurovacie a priemyselné zariadenia, rozvody pary a plynu.
BALLOMAX – oceľové guľové kohúty spĺňajú náročné požiadavky EN488. Všetky tlakové časti sú vyrobené z materiálov s výrobným osvedčením 3.1B. Moderná výrobná metóda a konzekventné nasadenie plnoautomatických zváracích robotov garantuje konštantnú kvalitu oceľových guľových kohútov BALLOMAX.

Rôzne druhy pripojenia sú sériovo k dispozícii:

  • závitové
  • navarovaco-závitové
  • navarovacie
  • prirubové
  • servisné
  • navrtávacie pre dodatočnú montáž prípojok
  • predizolované

Testovanie kohútov

Testovanie kohútov je realizované vo zhode technickým normami č. AT/97-01-0293 a tiež vo zhode s normou PN-92/M-74001 (Všeobecné požiadavky a testy). Skúškam tesnosti sú podrobované všetky kohúty (100%). Skúmaná je tesnosť vonkajšia a tesnosť uzavretia. Tesnosť uzavretia kohútov je skúšaná na oba smery. V testovaných kohútoch nie je povolená žiadna netesnosť – trieda tesnosti uzavretia „A“ podľa PN-92/M-74001.

Montáž

Všetky oceľové guľové kohúty BALLOMAX s navarovacími koncami sa môžu zvárať elektrickým prúdom alebo autogénom. Pri zvárani je treba sa vyvarovať silnému ohrevu ventilového telesa. Navarovacie konce sa nesmú skracovať, pretože sú navrhnuté tak, aby pri procese zvárania nedochádzalo k tepelnej degradácii tesniacich materiálov prenosom tepla. Guľový kohút musí byť počas montáže plne otvorený.

BALLOMAX – celozvárané oceľové guľové kohúty sú bezúdržbové.

Uzatváranie je vykonávané precízne vybrúsenou guľou z nerezovej ocele, ktorá je uložená v tesnení z teflónu (PTFE). Toto uloženie poskytuje spoľahlivé utesnenie so súčasne veľmi nízkym trením. Guľa je samostrediaca a tesnenie uloženia je pružinové, aby sa zabezpečil potrebný kontaktný prítlak medzi guľou a tesnením. Vreteno kohúta je vyrobené z nerezovej ocele. Dorazové kolíky dovoľujú maximálne otočenie o 90° a vymedzujú tým krajné polohy od uzatvorenia po plné otvorenie.

Katalóg


 

Katalóg – guľové kohúty na vodu a plyn


 

Katalóg – medziprírubové guľové kohúty


 

Katalóg – guľové kohúty na horúcu vodu


 

Katalóg – guľové kohúty na paru


 

Katalóg – guľové kohúty pre predizolované potrubia


 

Katalóg – guľové kohúty pre plynové inštalácie


 

Na stiahnutie

Prospekt
Katalóg
Katalóg – guľové kohúty na vodu a plyn
Katalóg – medziprírubové guľové kohúty
Katalóg – guľové kohúty na horúcu vodu
Katalóg – guľové kohúty na paru
Katalóg – guľové kohúty pre predizolované potrubia
Katalóg – guľové kohúty pre plynové inštalácie
Návod na obsluhu a montáž